Sahaflık mesleğinin inceliğine ve hâlis muhlis emektârlarına hürmeten kendimize ‘ikinci el kitapçı’ diyoruz; ama ‘ikinci elciliği’ hafifsemeden, azımsamadan… ‘Sahaflık’ ise, amacımız. Mâlûm ya müşkülât olmadan yol alınmıyor.

Bu uyarıyı düştükten sonra, Ankara’da ikinci el kitap alımı ve satımı konusunda başvurabileceğiniz kitap alan yerler ‘den birisi olduğumuzu söyleyebiliriz. Nohut Kitabevi olarak, kitapseverlerin çeşitli nedenlerle elden çıkarmak, devretmek istediği eski kitapları alıyoruz. Roman, çizgi roman, dergi, mecmua, akademik (tarih, sanat, siyaset, kuram, üniversite ders kitapları vb.) veya yabancı dildeki kitaplarınızı adresinizden değerinde alıyoruz. Kitaplarınızın türü, konusu ve kondisyonu konusunda verdiğiniz bilgi doğrultusunda ön değerlendirme ve tekliflendirme yapıp size doğru ve sağlıklı bir şekilde geri bildirim veriyoruz. Ankara’da kitap alan yerler siteler arıyorsanız bizimle rahatlıkla iletişime geçebilirsiniz.

İletişim: 0546 474 42 12 (arayarak ya da Whatsapp / Telegram üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz. Kitaplarınızın genel kondisyonu hakkında fikir verebilecek toplu fotoğrafları göndererek teklif isteyebilirsiniz).

Kitaplarınızı, kiloyla kitap alan yerler veya hurda kitap alan yerler ‘e vermek ya da çöpe atmak yerine, ihtiyacı olan ve ilgi duyan yeni kitapseverlere ulaşması amacıyla kitapçılara devredebilirsiniz. Kitaplarınızın yeni okurlarla buluşmasına, yeni çalışmalara kaynaklık etmesine imkan sağlayabilirsiniz.

Sahaflar ya da ikinci el kitapçılar hem koleksiyonerler hem de okurlar açısından oldukça önemlidir. Bibliyofil düzeyindeki koleksiyonerler kitaplarla farklı türden bir bağ –bir nevi organik bağ- geliştirirler. Onlar gerçek tutkunlardır; tâbir câizse âdeta kitaba düşerler; peşinden giderler… Okurlar açısından ise durum şöyledir: Yayınevleri artık portföylerindeki kitapların yeni baskılarını yap(a)madığı, kitaplar çoğu durumda sahaflar veya ikinci el kitapçılar üzerinden tedârik edilebildiği için 2. (ikinci) el kitap alan yerler veya eski kitap alan yerler önem kazanmaktadır.

Nohut Kitabevi olarak çok farklı alan ve kategoriye ait kitaplarınızı alıyoruz: Edebiyat, çizgi roman, araştırma-inceleme, tarih, siyaset, sosyoloji, sanat, mecmua, dergi-süreli yayınlar… Büyük bir kütüphaneniz varsa ve toplu olarak devretmek istiyorsanız ya da kitap satmak istiyorum Ankara Nohut Kitabevi’ne diyorsanız, profesyonel bir şekilde değerlendirme yapıyor ve lojistik süreçlerini belirlenen takvim doğrultusunda titiz bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Finansal kaygıların; en başta kitap sevgimiz olmak üzere müşteri memnuniyeti, doğru iletişim ve karşılıklı güvenin önüne geçmesine izin vermiyoruz.

Hatırlayınız: “…kitap okundukça tüketilen bir meta değildir. Okundukça yayılır, ona bir şeyler eklenir…” Kitap okundukça, bilgi yayıldıkça kıymetlenir; gerçek değerini bulur.

İletişim: 0546 474 42 12

NOT: Üniversiteye hazırlık, KPSS, test kitapları ve Meydan Larousse, Ana Britannica türü ansiklopedi alımı yapmıyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Categories:

Tags:

No responses yet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir